Билките и други естествени продукти могат много да ни помогнат, когато гърлото „драска“ или боли, пише narodna-medicina.com. Вижте тези лесни начини, с които можем да се справим лесно с болното гърло:
Топла лимонова вода
Едно от най-ефикасните домашни средства срещу болки в гърлото е чаша топла вода (250 мл), в която са добавени сока от половин лимон и чаена лъжичка мед. Флавоноидите на лимона с техните оксидантни свойства действат благоприятно срещу възпалението. Медът също има противовъзпалителен, а освен това и антибактериален ефект.8 упражнения срещу болки в шиятаБолки в шията или остеохондроза на шийните прешлени – това е все по-често срещано заболяване, с разн…May 12 2019skafeto.com
Гаргара със сол
При нужда можете да правите тази гаргара няколко пъти през деня. Разтворете 1 ч.л. сол във вряла вода, изчакайте я да изстине и я използвайте на 2-3 часа. Солта спира размножаването на вредните бактерии, които причиняват болките в гърлото.
Гаргара със сода бикарбонат
Содата, също като солта, може да унищожи бактериите, без да навреди на здравето ви. Дори се препоръчва гаргарата със сода да е част от всекидневната хигиена.
Ябълков оцет
Освен че съдържа много витамини, оцетът от ябълки е отличен дезинфектант, действа антибактериално и стимулира естествената имунна защита. Във водна чаша с хладка вода разтворете 1 чаена лъжичка ябълков оцет и с тази течност правете гаргара 2-3 пъти дневно. Като допълнителен бонус от това лечение ще получите освежаване на дъха и намаляване на зъбния камък.
Салвия
Изключително ефикасна е и гаргарата със салвия. Накъсайте на ситно няколко пресни или сушени листа от салвия и ги залейте с половин литър вряла вода. Оставете да киснат 10 минути и прецедете. Болката се успокоява почти веднага, особено ако се използват пресни листа.
Забележка: Тази статия е с изключително информационна цел. Преди да използвате каквито и да е диети и средства от народната или алтернативната медицина, се консултирайте със своя лекар.Джинджифил срещу артрит и болки в ставите и мускулитеДжинджифилът е познат с лечебните си свойства още преди 7000 години. Дълъг е списъкът на заболявани…May 5 2019skafeto.com