пушек над руското посолство

Черен пушек се изви над посолството на Руската федерация в София, съобщи на сайта си телевизия Евроком.

Все още не е ясна причината за случващото се, пише телевизията, чиято редакция се намира срещу сградата на посолството.

Обоснованото предположение е, че в посолството се изгарят документи, тъй като е температурата гони 30 градуса и е топло за палене на камина или печки за отопление.

Издигането на черен дим над руски посолства след обявяването на експулсиране на голям брой дипломати е явление, което беше наблюдавано и в други европейски страни. Така през март се появи черен дим над посолството на Русия във Варшава. В същия ден полското министерство на външните работи обяви, че гони 45 руски дипломати, заподозрени, че работят за разузнаването на Русия.

Виж още:Кирил Петков решил да изгони руските дипломати във влакаИстината е, че това е лично решение на Кирил Петков и то му е хрумнало, докато пътуваше във влака за…Jun 29 2022skafeto.com

България гони 70 руски дипломатиБългария отзовава 70 руски дипломати, съобщи премиерът Кирил Петков. По думите му те са идентифицир…Jun 28 2022skafeto.com


loading...